16.5.2024 – P3 – SESTRICA NIKA NA OBISKU

Že lansko leto sta Miha in Ema povabila svojo starejšo sestrico Niko v vrtec, da nam je pokazala, kako lepo zna zaigrati na citre. Vsi smo si zaželeli, da bi jo radi spet slišali in zato ponovno prosili naša prijatelja, da jo povabita k nam. Nika je zopet z veseljem sprejela izziv in prišla k nam s citrami. Povabili smo tudi prijatelje P4. Pričela je s pripravljenim nastopom. Otroci so z igro SPOMIN odločali , katero pesmico bo zaigrala.  Ob tistih, ki smo jih poznali smo pripevali, Miha in Ema pa sta ji ves čas pomagala držati note. Na koncu nam je ta lepo zveneč instrument še predstavila, kako je sestavljen, pokazala, kako se nanj igra in kako se ga uglasi, potem pa je otrokom pomagala, da so poskusili igrati nanj. Vsi smo bili navdušeni, kako lepo se je Nika pripravila za ta obisk pri nas in se celi družini zahvaljujemo za prijetno polepšano dopoldne.

Jožica