V soboto, 11.5.2024, smo se Ciciplaninci podali na naš zadnji, 5. pohod. Da bo doživetje še popolnejše smo se do začetka poti odpeljali z vlakom.

Dobili smo se na Železniški postaji Krško ter se z vlakom odpeljali do Sevnice, kjer nas je na tamkajšnji postaji že čakala naša Mojca. Po pozdravu, popisu prisotnosti in opisu poti smo vzeli pot pod noge. Naša destinacija je bil grad Sevnica. Med potjo smo občudovali naravo in pretok reke Save. Tik pred ciljem nas je čakal edini vzpon, ki pa so ga otroci z lahkoto prehodili. Na gradu sta nas pričakala grajska gospa in baron Moscon, ki sta za nas pripravila različne grajske igre. Otroci so se preizkusili v igrah srednjega veka:

• Metanju cekinov v koš,
  • metanju žogice iz blaga v skulpturo gradu,
  • metanju kakcev v »štrbunk«,
  • metanju kocke,
  • prenašanju kostanja na leseni žlici,
  • prenašanju slamnatega obroča na glavi,
  • zadevanju obročev na lesen steber,
  • kriketu in
  • borbi s palicami.

Otroci so v igrah vidno uživali, ves čas je na njihovih licih bil prisoten nasmeh. Po igrah je sledila malica ter naš zaključek. Otroci so prejeli v dar priznanje ter planinsko majico. Dan pa ne bi bil popoln, če se ne bi, na poti nazaj, še poigrali na igralih.

Polni novih doživetij smo se z vlakom odpeljali nazaj v Krško, kjer smo se poslovili do naslednjega šolskega leta.

P.S. Utrinke s pohoda najdete pod rubriko Planinci – planinske novice.

Zapisala:

Anita Sotlar