07. 06. – DV1 – Varno s soncem

Naš zadnji projekt, ki ga obeležujemo čez celo poletje, je projekt Varno s soncem. Pomembno je, da tudi otroke seznanimo, da čeprav uživajo na soncu, se je pred sončnimi žarki potrebno pravilno zaščititi.

Večje liste, na katerih so napisana ‘pravila’, ki naj bi se jih držali in tako pazili na svoje zdravje, sem otrokom prebrala v jutranjem krogu in s slikovnim gradivom pokazala, katere so tiste smernice, ki se naj bi jih držali. Otroci so poslušali in sledili programu, z veseljem pa so tudi pomagali, da smo pripravili plakat, ki nas bo opomnil, preden gremo na igrišče.

Za otroke smo pripravile tudi pobarvanke, slike, veliko smo se o tem pogovarjali. Starejši otroci so si pobarvali male zgibanke, ki so jih lahko odnesili domov in širili z njimi svoje znanje. 🙂

Otroci so želeli narisati tudi velike sončke, zato smo izkoristili njihovo voljo in pripravili večja slikovna gradiva tudi za v igralnico.

Se pravi, ko gremo v sončnem vremenu ven, moramo paziti:

• da pijemo veliko vode,
  • si oblečemo primerna oblačila,
  • si poiščemo senco,
  • si nadenemo pokrivalo ter sončna očala,
  • se namažemo s kremo za sončenje.

Vprašajte otroke, oni dobro vedo! 🙂

Zapisala: Sanja Marat, dipl. vzg.