Življenje v mesecu februarju

Praznovali smo Slovenski kulturni praznik skupaj s skupino C1 ,C2, in C3. Vzgojiteljice smo zapele Slovensko himno in povabile otroke v glasbene ustvarjalnice. Otroci so lahko igrali na različne bobne, risali ob klasični inštrumentalni glasbi, ter prepevali in spremljali pesem z malimi ritmičnimi inštrumenti.

 

Praznovali smo še zadnji rojstni dan. Zdaj smo pa že vsi takooooo veliki…, vsi stari dve leti. Slavljencu smo zapele različne pesmi, z njim zarajali, ter se posladkali s sadnimi dobrotami.

Dobili smo nepričakovan obisk dveh mladih glasbenikov. Zaigrala sta nam na svoje inštrumente. Tako smo spoznali flavto, klarinet in bas klarinet.

Preko zgodbe »najljubša kapa« smo se seznanjali s prihajajočo pomlad. Tudi ko smo šli na sprehod smo opazili, da se narava prebuja. Ampak nas pa je kljub temu še zeblo, zato smo si na glavo nadeli svojo kapo, tudi takrat ko smo poslušali zgodbo o kapi.