življenje v mesecu aprilu

V tem mesecu smo ustvarjali veliko različnih stvari. Spoznavali smo osnovne barve in si izdelali plakate na katere smo nalepili fotografije različnih baru.

Vsak dan smo poslušali zgodbo o «Medvedovem dežniku«. Se igrali z dežniki in preko igre podoživljali omenjeno zgodbo.

Na temo dežja smo tudi likovno ustvarjali.

Veliko smo hodili na sprehode in tako odkrivali nove stvari… Nekega dne smo imeli veliko srečo, saj smo na sprehodu srečali lastnika motorjev in bagerja. Najbolj pogumni so se usedli na motor in bager. Otroci so tako uživali na prevoznih sredstvih, da smo jih komaj prepričali, da gremo nazaj vrtec. Kar nekajkrat smo šli na sprehod do ribnika in opazovali naravo ter majhne račke, ki so veselo odkrivale lepote okoli njih.

Konec meseca smo praznovali tudi praznika matere zemlje in odpotovali v deželi »Dežnikarijo in Klubučarijo«. V teh čarobnih mestih je bil ples naša glavna dejavnosti in  užitek nam je bil, da smo bili lahko tam.