Tradicionalni slovenski zajtrk

Vsako leto, tretji petek v mesecu novembru, obeležujemo Dan slovenske hrane. Tako smo v Vrtcu Krško tudi to leto izvedli že vsem dobro znan Tradicionalni slovenski zajtrk, z namenom, da bi podprli domače kmete in predelovalce hrane in otrokom predstavili pomen kmetijstva in čebelarstva ter jih spodbudili k pravilni in zdravi prehrani. Zaradi epidemije je bilo prisotnih le malo otrok, a to nas ni ustavilo. Strokovne delavke so z otroki cel teden izvajale različne spremljevalne aktivnosti v povezavi s projektom, ki so obsegale: petje, ples, ustvarjanje, predvajanje video vsebin pa vse do ogleda bližnjih čebelnjakov. V petek, 20. 11. 2020 pa so otroci v vrtcu za zajtrk zaužili tradicionalne jedi, ki so bile pridelane v Sloveniji: kruh, maslo, med, mleko in jabolka.

Karin Gramc Jalovec

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost