SEPTEMBER 2020 – C12

Začelo se je novo šolsko leto, zopet smo se zbrali in s prijatelji poigrali. Dobili smo tudi dva nova prijatelja.

Prijateljstvo razveseljuje kot sončni žarek,
očaruje kot dobra zgodba,
navdihuje kot pogumen voditelj,
povezuje kot zlata veriga,
vodi kot nebeški privid.

(Newell D. Hillis)

Kuža Pazi

Otroci o varnosti že veliko vedo, vendar strokovnjaki opozarjajo, da znanje pri otroku še ne zagotovi tudi varnega vedenja v prometu. Zato bomo v prometu največ naredili s svojim zgledom. Letos nam je na  pomoč priskoči Kuža Pazi, ki nas je popeljal na krajši sprehod in poskrbel, da smo  lahko varno prečkali cesto.

 

Šolsko leto smo začeli z  dejavnostmi, ki so povezane s projektom Mali Sonček.

Z otroki smo opravili pohod,

Kolesarili in se na šolskem dvorišču igrali »ristanc«, si prebrali nekaj krajših pesmi Otona Župančiča…

Rolali

DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA

Država je 18. junija 2020 na pobudo OKS-ZŠZ razglasila 23. september za Dan slovenskega športa. Tudi mi smo aktivno obeležili ta dan in se pogovarjali, kako je telesna dejavnost pomembna za naše zdravje.

https://danslovenskegasporta.si/

Ribogojnica Goričar – Podbočje

V okviru EU projekta – RIBE NA KRŽNIKU, v katerega smo že drugo leto vključeni, smo si ogledali ribogojnico Goričar v Podbočju. Kaj vse smo videli in kako smo se imeli,  pa si lahko pogledate na fotografijah.

 

TEDEN MOBILNOSTI

Odzvali smo se povabilu Občine Krško ob tednu mobilnosti. V staro mestno jedro smo se odpravili peš in veseli prispeli na cilj, ko so nam načrte prekrižale dežne kapljice. Zato smo si pod streho najprej privoščili sladoled in se podali v prostore Občine, kjer smo ustvarjali likovne motive na temo prometa.

Čeprav nam je ponagajalo kislo vreme, smo se imeli zelo lepo.

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost