SEPTEMBER 2018 – RO

SEPTEMBER 2018

 

TEMA:

 • PONOVNO SMO V VRTCU

PODTEMA:

 • OSEBE V SKUPINI (otroci in odrasli),
 • DNEVNI KROG IN VREME

 

 • Otroci in strokovne delavke smo z veseljem sprejeli medse novinko, novo prijateljico otrok.
 • Otroci so se seznanili z novo vsebino jutranjega kroga:

– lutkovna igrica »Pod Medvedovim dežnikom«

– slikopisi, besedne igre, piktogram, pesmice,…

 • Otroci so mazali prstno barvno z dlanjo, tiskali s prstki v obliko in po obliki, lepili na podlago, mazali z dlanjo po brivski peni, rezali po črti, trgali trakove papirja na majhne koščke,…
 • Otroci so prosto risali z voščenkami in barvicami, barvali v obliko,…
 • Otroci so prijemali, preprijemali, prelagali, polagali, nameščali,…različne predmete in naravni material v različne posode, nameščali  so čepke na podlago, sestavljali preproste sestavljanke, natikali oblike. Razvrščali so predmete v razmerju 1:1. Nizali so perle na vrvico…
 • Otroci so se dnevno prosto igrali s senzornimi žogami, didaktičnimi igračami, ter zvočnimi in barvno kontrastnimi igrač
 • Otroci so se dnevno razgibali z različnimi terapevtskimi in športnimi rekviziti(žoga, valj, blazina, tunel, obroči,…) tako v igralnici, kot na terasi. Bili so dnevno nameščeni v zanje primerne terapevtske položaje iz katerih so prehajali v gibanje po svojih zmožnostih.
 • Z otroki smo odšli na sprehode do parka in obnovili znanje o varnosti v prometu, hodeči otroci pa so pridobivali na kondiciji.
 • Hodeči otroci so pridobivali spretnosti in izkušnje na v naprej pripravljenem mini poligonu; s hojo po ravni in neravni črti, skakanjem v krog in iz kroga, stopanjem in sestopanjem po stopnicah, poskakovanjem, kotaljenjem, odbijanjem žoge,…ter vožnjo s kolesom in poganjalcem,…
 • Z nekaterimi otroci smo se z avtobusom odpeljali na SŠ Grm. Tam smo si ogledali predstavo »Jablana«, različne dejavnosti dijakov in spoznavali domače živali.

 

 

                                                                                                             Andreja, Olivera in Irena