Maj, 2019 – C3 – Vsi na kolo

Mesec maj je v našem vrtcu tudi mesec športa. Izkoristili smo lepo vreme in se odločili za kolesarjenje in vožnjo s skiroji. Seveda smo to počeli redno skozi vse šolsko leto, to je bil samo preizkus, koliko veščin so otroci osvojili. Preden smo odšli na igrišče, so otroci dobili podrobna navodila in čelade.

Potrebno je bilo voziti po točno določeni trasi, drug za drugim,   paziti na primerno razdaljo med samo vožnjo in  se naučiti tudi  pravočasno ustaviti.

Večina otrok ni imela nobenih težav. V vožnji so samo uživali, z lahkoto so potiskali pedala na triciklu.

Vedno, ko pridemo na  igrišče,  si  otroci najprej izberejo čelade in tricikle, ter skiroje in poganjalce.  Šele potem, ko se naveličajo prevoznih sredstev,  izberejo igrala, ki so na igrišču ali pa se gredo igrat v peskovnik.

 

Bojana in Irena