Junij, 2019 – C3 – Cicitek

Tek je naravna oblika gibanja, katerega smo izvajali skozi vse šolsko leto. Otroci radi tečejo, zato  Cicitek, ki smo ga izvedli skupaj z našimi prijatelji,  je dodatna spodbuda, biti še bolj aktiven. Za naše najmlajše otroke je zelo pomemben tek v naravi. Naužijejo se svežega zraka in preizkušajo mehkobo in valovitost terena, hkrati krepijo mišice, ravnotežje in koordinacijo gibanja.

Najprej smo dobro ogreli mišice ob prijetni glasbi, potem pa smo počakali, da smo prišli na vrsto za tek.  Otroci so me poizkušali prehiteti, nekateri so bili res hitri kot veter in so pretekli celo dva kroga, trudili pa so se vsi. Ostali otroci so nas spodbujali, da je bilo vzdušje še veliko lepše. S ponosom in zadovoljstvom smo pritekli v cilj.

Nagrada je bila pohvala za odlično opravljen tek, ter sladoled, katerega so otroci z užitkom pojedli.

 

Bojana in Irena