DECEMBER 2018-RO

December 2018

 • Tema: PRAZNIČNO VESELJE
 • Podtema:
 • DOŽIVLJANJE PRAZNIČNEGA VZDUŠJA Z VSEMI ČUTILI
 • DOBRI MOŽJE
 • PRZNIČNI OKRASKI, OKRASITEV IGRALNICE, VOŠČILNICE

 

 • Ob toplem čaju, praznični svetlobi sveč in aromatičnem vonju dišav, ter praznično okrašeni igralnici, so otroci doživljali ugodne in prijetne občutke ob branju zgodbic in prepevanju pesmic, ter oživljali ugodje ob prazničnem vzdušju v igralnici. Pogovarjali smo se o prihajajočih se praznikih, o značilnosti posameznega praznika, o dobrih možeh, ki obdarijo otroke v času praznikov, prisluhnil praznični glasbi in zvokom iz narave,…

 

 • Otroci so priložnostno prisluhnili zgodbici – slikopisu “”Predpraznično pospravljanje” in “Praznični čas” Skupaj smo prepevali znane pesmice Smrečica, Rasla je jelka, Dedek Mraz, Zvončki, Jelenček Rudolf,…

 

 • Otroci so si ogledali pravljično sobo – Dom dedka Mraza, babice Zime in delovnih Palčkov. Sodelovali smo z ostalimi skupinami vrtca in se udeležili skupnega druženja v igralnici in pravljični sobi – ples, prepevanje pesmic,…Obiskal nas je Gašper in nam skupaj z mamico pripravil prijetno dopoldne.

 

 • Ob pomoči vzgojiteljic so otroci izdelali novoletne okraske s katerimi smo okrasili našo S tehniko tiskanja s prsti, barvanja v obliko, so otroci oblikovali novoletne lastne voščilnice za družine.

 

 • Otroke je obiskal dedek Mraz, pred tem pa so otroci prisluhnili zgodbi babice Zime.

 

 • V prazničnem času zadiši po različnih dišavnicah, sladkih dobrotah,… Otroci so vonjali vanilijo, cimet, klinčke, pomarančo,…in okušali vanilijo, cimet, pomarančo, limono, sladkor, sol, čokolado,…

 

 • V tem prazničnem decembru pa so bili otroci deležni tudi običajnih vsakodnevnih dejavnosti – igra v stalnih kotičkih, funkcionalne vaje in vaje senzorike, razne didaktične igre pri mizi, listanje slikanic,…Prav tako jim je bilo omogočeno gibanje skozi različne poligone, igre z žogami in ostalimi rekviziti, utrjevanje hoje – stopanje, sestopanje po stopnicah, različnih terenih, ter nameščanje v različne terapevtske položaje.

 

 

 

 

Andreja&Olivera&Irena