C6 – Spet v vrtec

Po res (pre)dolgem premoru smo se končno vrnili v vrtec. Pri vseh se je čutilo veliko mešanih čustev in pričakovanj. Vzgojiteljici sva nestrpno pričakovali otroke in upali, da z nasmehom pritečejo v objem, se vrnejo med igrače in da ponovno začutimo otroško radoživost.

OOOOOOO, kako je bilo čudovito, ko smo se po dolgem času videli, kako so bili močni objemi in v večini so obrazi res žareli. Pri posameznikih pa se je čutila stiska ob ločitvi od starša… bile so solze in žalost in to smo tolažili z objemi, z besedami, z lutkami in s petjem.

Vsak naslednji dan je bilo joka manj in otroci so razvijali svojo igro. Ob igri smo večkrat dnevno pojasnjevali kaj nam je prinesel ta korona virus in kako ga bomo premagali. Umivanje rok! In maske pri odraslih… – pogovori, da so otroci seznanjeni s pravilnim ravnanjem in res je bilo zaznati, da je večina otrok to že vedela od doma.

Tako, led smo prebili in gremo ponovno novim dogodivščinam naproti.

V igralnici vsak dan skupaj ponovimo pravilno umivanje rok, potem pa dva in dva v kopalnico.

Igra – takšna in drugačna, vsaka pa zanimiva.

Tudi petje nam je v veselje.

Zapisala: Branka Bibič, vzg.

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost