april 2019 – Naš planet

DAN ZEMLJE

»Skrbi za Zemljo in tudi Zemlja bo skrbela zate.«

Kako zelo je pomemben pravilen odnos do našega planeta z vidika ločevanja in odgovornega ravnanja z odpadki, varčevanja s pitno vodo, varčevanja z energijo, odgovornega ravnanja z gozdovi in živalmi, ki si z nami delijo ta planet, smo vedno bolj ozaveščeni.

Ne pozabimo pa še na odgovorno ravnanje z našimi mislimi,

ki ravno tako prepletajo naš planet in ga soustvarjajo.

Največ, kar lahko naredimo zase, za ljudi okoli nas in tudi za naš planet je, da imamo radi sami sebe, da imamo radi druge ljudi, živali in naravo. In konec koncev tudi naš planet Zemljo. Imejmo jo radi. V mislih jo objemimo, jo nesimo k svojemu srcu. Začutimo povezanost med nami in našo lepo Zemljo.

Skupaj se ji S PLESOM in NASMEHI zahvaljujemo za to, da nam daje prostor za življenje, da nas oskrbuje z vsem kar potrebujemo. Rada nas ima, kot ima vsaka mama rada svoje otroke.

Na vse te pomembne stvari smo pozorni ves mesec april in nanje ne smemo pozabiti vsak sleherni dan. Prav zato vsem želimo, da bi imeli prijazno in ljubeče srce, da bi mislili lepe misli in nosili nasmeh na obrazu za vse nas in za cel svet.

Življenje je čudovito.

MAJHNI IN VELIKI IZ SKUPINE SREČNIH SOVIC.