7. Slikanice in pravljice – november, 2018

Pravljice za otroke naše najmlajše odpeljejo v neverjetni svet domišljije. Pomembno je, da jim beremo vsaj enkrat na dan, lahko kadarkoli, običajno pa to naredimo pred spanjem. Če bomo že zgodaj začeli s prebiranjem pravljic svojim otrokom in bomo pri tem dosledni, potem obstaja velika verjetnost, da vzpostavimo rutino in vedno večjo željo po vedno novih pravljicah in zgodbicah, kasneje pa tudi po drugi literaturi.
V vrtcu redno listamo in gledamo slikanice, si ob ilustracijah zamišljamo in izmišljamo svoje zgodbe, pravljice prebiramo, obnavljamo… Obogatili smo tudi našo knjižno polico v igralnici in od doma prinesli vsak svojo slikanico. Povabili pa smo tudi knjižničarko go Antonijo, ki nam je povedala pravljico o zajčku in njegovem čudežnem zvončku in nas povabila, da obiščemo otroški oddelek Valvazorjeve knjižnice.