31. 5. 2019 – C12 – MAJ

V letošnjem šolskem letu nas je še zadnjič  obiskala ga. Antonija iz Valvasorjeve knjižnice Krško.  Skupaj smo zaključili letošnji projekt, »Knjiga moja prijateljica«, otroci pa so ji povedali pravljico in se ji zahvalili za vsa prijetna srečanja.

Pri spontani igri, ki se zgodi brez posredovanja odrasle osebe, otroci zelo radi posegajo po lutkah, se prepustijo domišljiji in se odpravijo v pravljični svet. Lutka vpliva na razvoj otrokove ustvarjalnosti in domišljije ter zagotovi nekatere otrokove osnovne potrebe. Je izrednega pomena za otroka saj mu vzbudi pozornost, pritegne ga k poslušanju, sodelovanju ter pomaga reševati  nastale konflikte.

Ključnega pomena pa je, da ga motivira za »delo«.

Gospa  Janja v vrtcu pripravi gibalne ure in tudi nas povabi k sodelovanju.

V mesecu maju smo izvedli srečanje. Da  je do tega prišlo,  so otroci vložili veliko truda, kar smo

lahko videli na nastopu. Kako pa so potekale priprave, pa si poglejte sami.

Še enkrat se zahvaljujemo mamicam, ki so sodelovale in pripravile presenečenje za vse nas.

Praznovali pa smo tudi rojstni dan dveh deklic. Vse najboljše jima želimo!