30.9. – P4 – Damjana in zobomiška

V ponedeljek, 30.9.smo se veselili prav posebnega obiska. Obiskala nas je  medicinska sestra Damjana in njena prijateljica Zobomiška iz Zdravstvenega doma Krško. Kot vsako leto je, ga. Damjana otrokom, tudi letos ob projekciji povedala zgodbico o Zobomiški. O zobomiški, ki je tudi v našem vrtcu in opazuje otroke  kaj jedo  in koliko, kako radi imajo zelenjavo, kako grizejo sadje in skorjice kruha, kako se umijejo in predvsem kako skrbijo za svoje zobke.

Ta Zobomiška pride tudi domov in čaka otroke v kopalnici zjutraj in zvečer. Vesela je, ko si pridejo otroci umit zobke, včasih pa je tudi žalostna, ker na to pozabijo. Zlasti zvečer morajo otrokom pri umivanju zob pomagati starši.

Tudi v  vrtec  nam je prinesla nove ščetke. Damjana  je vsakemu otroku pokazala kako se pravilno umivajo zobje.  Ko si je vsak otrok umil zobke, si jih je zobomiška ogledala in mu dala štampiljko. Damjani in zobomiški  so otroci obljubili, da si bodo v vrtcu in doma redno umivali zobe.

[Galerija ni najdena]

Andreja