30.9.2019 – P4 – Septembrski slavljenci

V  septembru smo praznovali že tudi prve rojstne dneve. V naši skupini sta  praznovala dva otroka. Praznovanje poteka dvakrat. Najprej praznuje otrok tisti dan, ko ima rojstni dan.  Slavljenca obdarimo z mehko igračo mravljico. Od doma prinese kakšno igro, glasbo, zgodbo, rekvizite, ki so mu všeč. Sam nam pove na kakšen način bomo praznovali. Pogostitev pripravimo v vrtcu in sicer s sadjem.  Otroci narišejo slavljencu risbice, mu zaželijo vse najboljše. Vsi skupaj zapojemo in zaplešemo.

Drugič pa praznujemo skupaj z otroki iz P3. Zberemo se na hodniku v zgornjem nadstropju. Slavljenci naredijo torto- mravljico iz skute, medu, čokolade, orehov, lešnikov in drugega sadja. Vsi slavljencem zapojemo našo pesmico »Danes smo se tukaj zbrali«, skupaj zaplešemo ob glasbi in se posladkamo s slastno »torto«.

Andreja in Nina