28. 2. 2019 – K1 – Spoznavamo poklic zdravnika

Sredino dopoldne je bilo v Kekcu zelo pestro, živahno in predvsem poučno. K nam smo povabili mamico enega naših otrok, opravlja pomemben in zanimiv poklic – poklic zdravnice. Razložila nam je, kdaj in zakaj obiščemo zdravnika in kaj običajno pregled pri zdravniku obsega: pregled grla in ušes ter poslušanje bitja srca in pljuč. Pokazala nam je, kako se oskrbi poškodba roke, predstavila pa nam je tudi različne zdravniške pripomočke, ki smo jih lahko tudi preizkusili.

Otroci so tako imeli možnost spoznati poklic zdravnika v drugačni situaciji kot npr. v ambulanti v zdravstvenem domu, zato jim bo to druženje prav gotovo ostalo v spominu kot prijetna izkušnja. Ob zaključku našega druženja, pa smo tudi mi preko igre pokazali, kako dobro se znajdemo v vlogi zdravnikov in medicinskih sester.

Mojca Ašič, vzg.