25.3. – P2 – Materinski dan in dan očetov

Materinski dan je praznik, ko se z drobno ali veliko pozornostjo spomnimo na naše mame in jim izkažemo svojo ljubezen, spoštovanje in hvaležnost. Otroci v predšolskem obdobju se šele učijo kaj pomeni praznik in kako določen praznik obeležujemo, ampak vsi pa zelo dobro vedo kdo je mama in kdo oče ter koliko jim pomenita. 25. marec je res materinski dan, a tudi očetje imajo svoj dan, zato smo se pri nas odločili, da bomo praznovali oboje naenkrat.

Otroci so bili zelo motivirani, da bi naredili darila za svoje starše. Z vso zagnanostjo so valjali, odtiskovali, barvali in na koncu zložili svoje izdelke v pripravljene škatlice. Mame so dobile verižico in očetje obesek.

Odločili smo se, da izpeljemo “nastop” za naše starše, zato smo se posebej naučili pesem Jaz sem mala roža in deklamacijo Naš očka. Ta jim je zelo všeč, saj je hudomušna in ko smo se učili, so se vsakič smejali.

Upam, da ste uživali v posnetku in da ste začutili naš trud in ljubezen.

Zapisala: Anita Amrit Vimpolšek