22.4.2019 –P3 – OB VELIKI NOČI

Prav tako kot vsako leto so otroci začeli pripovedovati kako bodo doma barvali jajčka in da jih bo obiskal Velikonočni zajček. Tako smo se  tudi  v vrtcu odločili, da bomo po velikonočni tradiciji barvali jajčka. Kam pa jih bomo dali ? Otroci so doma skupaj s starši razmislili in iskali ideje. Nekateri so v vrtec prinesli že izdelane košarice, nekateri so prinesli material za ustvarjanje, ena deklica pa je prinesla knjigo ustvarjalnih idej. Skupaj  smo se odločili in izdelali takšne košarice, oz. škatlice, kot jo je doma naredil naš varovanec skupaj z mamico. Seveda pa jih je bilo potrebno tudi okrasiti.

V petek pa je vsak otrok  pobarval eno jajce, ki nam jih je potem naša kuharica Binca še skuhala v čebulnih olupkih, da so se dodatno obarvali.  Tako smo si polepšali pred velikonočne dni.

Ko pa smo se odpravili na igrišče, nas je zunaj pričakalo prav sladko presenečenje. Od koga že?

Jožica in Mojca