21. 5. 2019 – Zdrav zajtrk

Zdravo in uravnoteženo prehranjevanje je pomembno, ker na eni strani omogoča optimalno zdravje, rast in intelektualni razvoj otrok, po drugi strani pa preprečuje nastanek nekaterih zdravstvenih problemov. Zdrava prehrana tako pomembno vpliva na naše trenutno zdravje in počutje, pa tudi na naše zdravstveno stanje, kasneje v zrelejših letih. Zdrav zajtrk je pretežno sestavljen iz polnovrednih žitnih izdelkov, v kombinaciji z beljakovinskim živilom in sadjem.

V ta namen sta nas danes obiskali gospa Romana Miklič in njena spremljevalka Dobra vila, ki nam je za uvod v pripravo zajtrka povedala zgodbo in nam zaupala, zakaj skrbi vsak naš posamezni prst na roki.

Zajtrk iz ovsenih kosmičev, mleka in sadja, ki poskrbi za dodatne vitamine in minerale je bil danes še prav posebej okusen, saj so si ga otroci pripravili in sestavili sami.

Otroci z Romano, Klaudijo in Darjo.