18.4. 2019 – DV2 – POKONCI IZPOD KORENIN

S prihodom pomladi smo tudi mi opazili hitre spremembe v naravi. Obiskala nas je tudi gozdna vila, ki nam je povedala, kaj se dogaja v gozdu. Našla pa je tudi jajček, ki pa ne spada tja. Razmišljali smo, kdo naj bi se skrival v jajcu in kako bi mu pomagali ven. Ker gretje ni pomagalo, smo se odločili, da ga potopimo v vodo. In res, jajce se je začelo odpirati in ven je prilezel majhen pingvinček.

Med prebiranjem enciklopedij smo spoznali, koliko in katere živali vse se izvalijo iz jajca. Prebrali smo tudi, kako poteka krog razvoja v jajcu in ugotavljali, da pa se vsa živa bitja ne izležejo iz jajc.

Poleg pridobivanja novega znanja, smo si tako širili tudi besedni zaklad in z gibalnim ponazarjanjem tudi domišljijo.

V pravljični svet prebujajoče narave pa smo otroke popeljale tudi strokovne delavke enot Tonček in Ciciban, ki smo otrokom s pomočjo senčnih lutk predstavile vsebino pravljice v verzih Pokonci izpod korenin (Sibylle Von Olfers).

Na koncu si je vsak otrok izdelal tudi svoje senčno gledališče.

Zapisala Zala Jazbec, dipl. vzg.