18.10. – DV1 – Teden otroka

Prvi teden v mesecu oktobru je bil v znamenju ‘Tedna otroka’, s temo Počutim se dobro. Naši otroci se v skupini tudi sicer dobro počutijo. Naše dejavnosti so bile kot vedno prilagojene otrokom in njihovim interesom, dodale pa smo še nekaj zanimivosti, da še bolj popestrimo naše bivanje v vrtcu. Veliko smo se igrali, prepevali, ker imamo trenutno temo ‘jesen’ smo namesto kock dodali kostanj in tulce in razvila se je odlična igra. Posladkali smo se z jabolčnim kompotom, ki smo ga sami pripravili in se ukvarjali s peko vafljev. Praznovali smo rojstni dan deklice in se pogovarjali o bučah, ki so se znašle na našem igrišču. Eno smo prinesli v igralnico, si jo ogledali, očistili in zanjo poiskali primeren prostor. Jesensko vreme nam je prineslo tudi barve, za pogovor in učenje smo uporabili kar listke dreves ter naravne plodove.

Najboljša pa je še vedno preprosto samo igra, skozi katero se otroci veliko naučijo, se med seboj pogovarjajo, ustvarjajo in spoznavajo drug drugega.

Počutili smo se – dobro!

Vzgojiteljica Sanja