16.4.2019 – P3 – OBISK V OŠ

Iz OŠ Jurij Dalmatin Krško smo dobili vabilo naj pridejo otroci, ki bodo šli v jeseni v šolo, k njim na obisk. Skupaj smo se otroci iz Pravljice odzvali vabilu, kjer sta nas sprejeli ravnateljica in ga. pedagoginja. Po kratkem pogovoru nas je  ga. ravnateljica odpeljala v 1.c razred. Tam so nas pričakali učenci z učiteljicama in kar nekaj je bilo otrok, ki smo jih poznali, saj so lani obiskovali našo Pravljico. Najprej smo drug drugemu zapeli pesmice, potem pa nam je ga. Marinka prebrala zgodbo z naslovom Jure kvak kvak, ki smo jo skupaj poslušali  in si ogledali diapozitive.

Potem smo se skupaj odpravili v plesno dvorano, kjer so otroci še likovno ustvarjali z voščenkami na isto temo. Ogledali smo si tudi šolsko jedilnico in se okrepčali s čajem.

Prvi stik s šolo je potekal v prijetnem razpoloženju, tako da se otroci že veselijo prvega šolskega dne.                                                                   Jožica in Mojca