16. 3. 2019 – Ciciplaninci – Pohod na Sremič

V soboto, 16.3.2019, nas je ciciplanince čakal naš drugi pohod. Pot nas je vodila na Sremič, natančneje do Hotela Tri lučke. Od napovedanega sončnega vremena nas je pričakalo ne preveč mrzlo oblačno jutro. Pohoda se je udeležilo 17 ciciplanincev s svojimi spremljevalci, skupaj nas je bilo 45. Skozi cel pohod nas je spremljal tudi naš Cici, ki se je varno nosil v naročju otrok. Ob 9. uri smo se zbrali pred Vrtcem Krško, kjer je naprej sledil pozdrav in predstavitev današnje poti. Nato pa pot pod noge. Pot nas je vodila po pešpoti na Polšci do glavne ceste na Sremič. Pot se je vseskozi vzpenjala, zato smo si ob glavni cesti privoščili svoj prvi počitek. Otroci so pot kar pogumno in vztrajno premagovali, nekateri hitreje, drugi malo počasneje, zato smo tu tudi počakali ostale pohodnike. Sledila je pot po glavni cesti do kapelice Lurške Matere Božje, ki se nahaja ob gozdni poti, po kateri smo nadaljevali pot na vrh. Skozi cel pohod smo otroke in starše opominjale na morebitne nevarnosti, na trenutke boljše pazljivosti. Na koncu gozdne poti nas je čakal le še rahel vzpon na travnik ter nato ravna pot med vinogradi in po glavni cesti do Hotela Tri lučke, kjer se je razprostiral čudovit pogled na mesto Krško. Otroci so hiteli iskati svoje hiše, otroci enote Pravljica svoj vrtec in največ je pomenil nasmešek, ki se je pojavil na otroških licih, ko so iskano tudi našli. Skupaj smo odšli na travnik ob hotelu, kjer smo se posedli, pomalicali ter si odpočili. Otroci so v planinski dnevnik prejeli žig za uspešen pohod. Nekaj otrok je prejelo tudi nalepko za opravljen 4. oz. 8. pohod. Izmed današnjih ciciplanincev sta bila med njimi tudi dva, ki sta danes uspešno prehodila že svoj 32. pohod, za kar smo jima mentorice še posebej čestitale. Otroci so hitro našli svojo zabavo. Energije so še vedno imeli, utrujenost, ki je bila prisotna ob prihodu na vrh je splahnela, strumno so premagovali bližajoči hrib in se drsali po hribu navzdol. Zabavo smo morali hitro prekiniti, saj nas je čakal še spust do naših avtomobilov. Skupaj smo odpravili tudi to in se pri naših avtomobilih poslovili do naslednjič. Preživeli smo lepo, zabavno sobotno dopoldne, ki pa zaradi tehničnih težav na fotoaparatu ni bil veliko dokumentiran.

Zapisala: Anita Planinc