14.4.2019 – P3 – CICIOLIMPIJADA NA ZDOLAH

Starejši otroci  enote Pravljica smo se odpravili z avtobusom na Zdole, kjer se nahaja enota Murenček. Vsi smo se v športni opremi  zbrali v njihovi telovadnici, kjer smo pričeli s Ciciolimpijado. Murenčki in pravljičarji smo preizkušali svoje športne spretnosti. To pa ni bilo čisto enostavno, saj smo morali sodelovati kar v petih športnih igrah. Vsaka skupina je dobila majčke različnih barv, tako da smo bili bolj vidni in povezani.  Po kratkem razgibavanju ob pesmi Od glave do peta, smo pričeli s prvo igro, ki je zahtevala od nas spretnost pobiranja majhnih žogic v paru in prenašanje  v zaboje. Pri drugi igri smo z žogami podirali plastenke. Tretja in četrta igra pa sta bili  zelo zahtevni. Žoga je potovala iz roke v roko najprej nad glavo, potem pa še med nogami. Pri zadnji nalogi pa smo premagovali poligon. Vse igre smo uspešno zaključili, medsebojno so otroci  odlično navijali in se spodbujali, tako da smo vsi prejeli cicimedalje za sodelovanje. Za nami je lep dan, upamo, da se bomo naslednje leto družili s prijatelji iz enote Murenček pri nas ,v Pravljici.

Jožica in Mojca